PLAN NATJECANJA REPREZENTACIJE: ODABIR SPORTAŠA

Članovi stručne komisije Ivan Ivezić i Vladimir Žic sastali su se u Zagrebu 16.5. i raspravljali  o natjecateljskom planu za ovu sezonu. Usuglasili  se oko odluke da se imena sportaša A reprezentacije objave nakon odrađenih najvljenih kriterijskih utrka. Troškovi odlaska na natjecanja članova A reprezentacije bit će podmirivani u potpunosti, a preostala mjesta do ispunjenja kvote za svako pojedino natjecanje bit će dodijeljena sportašima koji iskažu interes za odlazak na natjecanje i prema rezultatima DP i kriterijskih utrka za pojedinu kategoriju. Način sufinanciranja tih utrka bit će određen za svaku pojedinu utrku zasebno, nakon što bude poznat popis nominiranih sportaša.

  1. EP KITZBUHEL,  (15.-18.6.):
  • jedini odabrani natjecatelj juniorske reprezentacije je Luka Grgorinić
  • HPO šalje sportaša na klasifikaciju i EP u paratriatlonu (A. Franko)

2. BLED,  24.6., EJK:

  • prijavuju se: Luka Grgorinić, Luka Dumančić, Zara Baković, Karla Šešelja, Lucija Petrović i Lea Šešelja
  • ostali sportaši trebaju iskazati interes za prijavu do  22.5. (obrazac za prijave OVDJE)
  •  dodatna selekcija sportaša bit će napravljena nakon utrke 4.6.2017 (ev. dodatno 11.6.2017.); sportaši izvan kvote ili lošijeg rezultata na DP će se odjavljivati
  • zbog različitih načina dolaska na Bled, sportašima A reprezentacije plaća se startnina i smještaj, put za ovo natjecanje iznimno financiraju sami

3.  RUSE, 7.-9.7.2017., Prvenstvo balkana u triatlonu i akvatlonu

  • A reprezentacija:
    • izborna utrka za juniore: DP sprint triatlon Rab;
    • izborna utrka za kadete: DP Matulji i SS triatlon Zagreb;
    • za seniore finalno OT u Zagrebu ili lanjska utrka DP u sprint trialonu;
  • širi popis natjecatelja sačinjavaju sportašice i sportaše koji su bili na pripremama i razvojnom kapu u Alicanteu
  • sportaši trebaju iskazati interes  (obrazac za prijavu međunarodnih natjecanja) do 1.6. kako bi ih prijavili na utrku , a po prijavi sportaša odlučit će se konačna kombinacija odlaska (bus, kombi itd).
  • na natjecanje idu treneri i prateće osobe (minimalno 4, ostalo ovisno o broju sportaša): Ivezić i Tompa + 2 (+Žic, ovisno o organizaciji odlaska na EP Youth);
  • preporuka klubovima je da sa sportašima na natjecanje šalju trenere i da se izbjegne roditeljska pratnja;
  • na natjecanje će se pozvati da kao pratnja idu i zainteresirani međunarodni suci

4. EP YOUTH PANEVEZYS, 13.-16.7.

  • na natjecanje odabranih 3+3 (ili 2+2) sportaša ide direkno nakon utrke Balkanskog prvenstva.
  • vođa puta: Vladimir Žic + još jedan/a, a ovisno o opcijama i cijenama može se ići avionom ili kombijem
  • Sportaši nominirani za EP Youth će bti prijavljeni i u razvojni kamp koji će se održati ranije.

5. EJK TISZAUJVAROS, 22.-23-7.

  • procijenjen kao objektivno prejaka utrka za naše sportaše koji planiraju osvajati bodove, ali zbog blizine i neophodnog stjecanja iskustva za budućnost bit će prijavljeni svi juniori kao i za Bled i temljem istih kriterija

6. EJK RIGA, 13.8.

  • utrka na kojoj bi trebao nastupiti Luka Grgorinić (kandidat za Razvojni program) + trener, ide se avionom

7. EJK TULCEA, 3.9.
– utrka na koju se ide kombijem, Grgorinić je za sad siguran kandidat, ostali će biti odabrani nakon utrka DP

8. ZAGREB, 10.9.2017.

  • bit će prijavljeno kao i lani, 6+6 sportaša, HTS plaća startninu i smještaj, prema rezultatima na DP

9. OSTALE UTRKE
Na dvije preostale juniorske utrke Melila i Alanja moći će ići sportaš kojem nedostaje rel. maleni broj bodova za nominaciju u razvojni program (za sad je izgledno da bi takav rezultat u ovo sezoni mogao postići Luka Grgorinić)

10. Plan utrka seniora Luke Paliske je već ranije usvojen, bit će ev. korigiran nakon ulaska ili neulaska sportaša u razvojni program svjetske triatlon federacije za pojedina natjecanja.