NAJAVA: KEINDL SPORT TRIATLON KUP MOŠĆENIČKA DRAGA

Ovog vikenda očekuje nas natjecanje Keindl Sport triatlon kupa 2018. na potpuno novoj stazi i novoj lokaciji u organizaciji Triatlon klub Triton. Za sve one najbrže u Mošćeničkoj Dragi bilježit će se prvi rekorde staze koji će potrajati do (najmanje) 2019.!

Na natjecanja distaci supersprint i sprint triatlona za kup i štafete za sve prijavljeni su sportaši iz Zagreba, Zadra, SPlita, Rijeke, Pule, Matulja, Cresa, Raba, Varaždina, Velike Gorice, Karlovca  te Slovenije i Njemačke.

Organizatorima želimo puno sunca, a sportašima sportsku sreću na novoj stazi!

Službeni web utrke: http://mdtriathlon.com/

UTRKE

SUPER SPRINT TRIATLON
(375 m plivanja – 10 km vožnje bicikle – 2,5 km trčanja)
Kategorije sukladno pravilniku HTS-a: U16, apsolutna (B licenca)
Ostale kategorije: nelicencirani sportaši, strani državljani
Utrka se boduje za triatlon kup Hrvatske za kategoriju U16
Prvenstvo Primorsko-goranske županije za ml. kadete i kadete

SPRINT TRIATLON
(750 m plivanja – 20 km vožnje bicikle – 5 km trčanja)
Kategorije sukladno pravilniku HTS-a: U19, apsolutna (B licenca)
Ostale kategorije: nelicencirani sportaši, strani državljani, štafete
Utrka se boduje za triatlon kup Hrvatske za kategoriju U19 i apsolutno
Prvenstvo Primorsko-goranske županije za ml. juniore, juniore, seniore i veterane

 

SATNICA NATJECANJA*

10:00 h otvaranje info pulta (preuzimanje čipova i startnih paketa)
12:00 h zatvaranje info pulta
12:00 h otvaranje zone izmjene (super sprint triatlon / sprint triatlon / utrka štafeta)
12:45 h zatvaranje zone izmjene (super sprint triatlon / sprint triatlon / utrka štafeta)
12:50 h usmena najava i upute (briefing) za utrku super sprint triatlona
13:00 h START UTRKE (SUPER SPRINT TRIATLON – MUŠKARCI)
13:05 h START UTRKE (SUPER SPRINT TRIATLON – ŽENE)
14:20 h usmena najava i upute (briefing) za utrku sprint triatlona
14:30 h START UTRKE (SPRINT TRIATLON – MUŠKARCI)
14:35 h START UTRKE (SPRINT TRIATLON – ŽENE / UTRKA ŠTAFETA)
16:30 h otvaranje zone izmjene za sve utrke
17:00 h pasta party
17:30 h PROGLAŠENJE POBJEDNIKA
18:00 h završetak programa

*Satnica natjecanja je podložna promjenama

PODCAST VOL.4: BORKO PRVAN

U ovoj epizodi podcasta gostovao je Borko Prvan, pionir triatlona i multisporta u Hrvatskoj. Kako je bilo biti triatlonac u vrijeme kada nije bilo saveza, trenera, interneta niti utrka? Kakve veze imaju zgibovi sa triatlonom? Otkuda motivacija za natjecateljsku karijeru dužu od 50 godina?

Ovu kao i prethodne epizode možete slušati na našem web siteu – http://triatlon.hr/kutak-za-trenere-i-sportase/epizode-podcasta/, na soundcloudu, itunesu i na drugim većim platformama za slušanje podcasta.

A NAJBRŽI DUATLONCI 2018. SU…

Proteklog se vikenda održalo prvenstvo Hrvatske u supersprint duatlonu na atraktivnoj karting stazi u Španskom, a idealno suho i toplo vrijeme potrajalo je do samog kraja, unatoč prijetećim oblacima koji su se nad sportaše nadvili najbržoj utrci dana, muškom A finalu.

Snage je na tehnički zavojitoj stazi koja je zahtjevala veliku koncentraciju 7 (što zbog zavoja, što zbog brojanja krugova) odmjerilo stotinjak sportaša i sportašica, od najmlađih u promotivnim utrkama, do starijih na državnim prvenstvima.

Dan je započeo kvalifikacijama seniora za glavu utrku. Prvih 7 iz 2 seniorska polufinala, 7 juniora i 4 najbolja po vremenima kvalificirali su se u muško seniorsko finale.

Od kadeta pa sve do seniora bilo je pravog nadmetanja i fer borbe. U kadetima uvjerljive pobjede su odnijeli Gabrijel Barack (Tk Rival) i Nicole Fornažar (Tk Pula). U zanimljivoj utrci juniora gdje se prvi trojac držao zajedno od starta do cilja, zlato je pripalo Luki Gregoriniću (Tk Pula), srebro Emilu Novosadu (Tk Maksimir), a bronca Deniju Čosiću (Tk Pula). Kod djevojaka prva je bila Valentina Vitasović (Tk Pula), druga Zara Bakovića (Tk Zrinski), a treća Paola Horvata (Tk Swibir).

Kod seniorki zlato od prošle godine je obranila je Valentina Belović (Tk Maksimir) ispred Nataše Šustić (Tk Split) i Valentine Vitasović (Tk Pula).

U zadnjoj  utrci dana  – muškom seniorskom finalu – startalo je 20 sportaša i u najbržoj utrci dana koja je trajala 27:32 min prvi trojac se držao zajedno sve do 500tinjak metara prije cilja, a tek sekunda i fotofiniš odredile su pobjednika. Zlato je pripalo Silviju Tomcu iz Tk Maksimir, srebro Luki Grgoriniću iz Tk Pula, a bronca Vinku Vrebcu iz Tk Swibir.

Ekipno zlato odnijeli su dečki iz Tk Pula i cure iz Tk Maksimir, srebro dečki iz Tk Maksimir i cure iz Tk Zagreb, a bronca je pripala dečkima iz Tk Swibir, dok cure nisu imale 3. ekipu.

U promotivnim utrkama za najmlađe kod početnika A pobjedili su Zora Kulstrunk (Tk Maksimir) i Filip Kuhar (Tk Zrinski). U kategoriji početnika B zlato je pripalo Tiji Dujković i Ivoru Jurcanu (Tk Pula).

Sudački tim utrke kojem posebno zahvaljujemo na koncentriranom i predanom radu bez prekida od 9:30  ujutro do 19:30 sati predvodili su GS Josip Mladin Živković i TD Zlatko Parać.

Čestitke svima!

(credits:  dio teksta preuzet sa službene stranice TK Maksimir)

PH SUPERSPRINT DUATLON – FINALNA SATNICA

Prema ranije najavljenim izmjenama satnice i starteva, u nastavku se nalazi finalna verzija.

Posebno molimo sportaše i trenere seniorskih kategorija da obrate pozrnost na polufinalne utrke 1 i 2 kojima će se plasirati u A i B finala Apsolutne M kategorije; također,  sportašima kategorije U19 M skrećemo pozornost da se sukladno svom nastupu na PH u kategoriji U19 plasiraju u A i B finala Apsolutne M kategorije.

Zbog složenosti satnice molimo sve trenere da se pobrinu da njihovi sportaši budu na vrijeme spremni za ulaske i izlaske iz zone izmjene.

Svim sportašicama i sportašima želimo puno sreće i koncentracije na tehničkoj stazi u Španskom!

Izmijenjena satnica PH SS DU Špansko 13.5.2018.

IZMIJENJENA SATNICA PH U SUPERSPRINT DUATLONU
13.5.2018, ŠPANSKO

10:05-10:15    otvaranje zone: Seniori M in

10:20               **Polufinale 1 Seniori

11:00               **Polufinale 2 Seniori

11:40-11:50    otvaranje zone: Seniori  M out, U19 M in

11:55               Finale U19 M (I kvalifikacije za PH Apsolutno)

12:30-12:40    otvaranje zone:  U19 M out, U16 Ž in

12:45               Finale U16 Ž

13:25-13:35    otvaranje zone:  U16 Ž out, U19 Ž in

13:40               Finale U19 Ž

14:15-14:25    otvaranje zone:  U19 Ž out, U16 M in

14:30               Finale U16 M

15:05-15:15    otvaranje zone:   U16 M out, Početnici i Početnice A i B in

15:20               Finale Početnici i Početnice B

15:40               Finale Početnici i Početnice A

16:00-16:10    otvaranje zone:   Početnici out Apsolutno Ž (U19 Ž + seniorke) in

16:15               Finale Apsolutno Ž (U19 Ž + seniorke)

16:50-17:00     otvaranje zone:   Apsolutno Ž out, Apsolutno M in

17:05               *Finale B Apsolutno M* (za poredak u kupu, od 26. mjesta nadalje)

17:50               *Finale A Apsolutno M*

18:25               predviđeni kraj utrke / otvaranje zone

19:00               Proglašenje

*Finale Apsolutno M:  u A finale ulaze prvih 7 iz PH U19M i prvih 7 iz svakog seniorskog polufinala + 4 po vremenu iz sve tri utrke (ukupno 25); ostali idu u B finale zbog poretka za bodove u Kupu.

**Svi seniori M prema službenoj listi redosljeda prijava (Grabarsport) s neparnim brojem idu u Polufinale 1, a s parnim brojem idu u Polufinale 2.