JUNIORKE I JUNIORI BEZ FINALA U KITZBUHELU

Sportašice i sportaši reprezentacije proteklog su vikenda nastupili  na natjecanju europskog juniorskog kupa u Kitzbuhelu. Nažalost, nisu se uspjeli plasirati među 30 najbržih finalista utrka koje su se održale u nedjelju.

U subotnjim polufinalima su zauzeli sljedeća mjesta:

  1. Zara Baković: 23. mj, juniorke, polufinale 1 (43:23)
  2. Til OcvirK: 24. mjesto, juniorke, polufinale 1 ( 43:59)
  3. Petra Koceić: 29. mjesto juniorke, polufinale 2 (44:05)
  4. Luka Penić: 30. mjesto, juniori polufinale 3 (42:51)
  5. Ivan Vuletić: DSQ, polufinale 2 (nije odradio kaznu)

Nastupe sportaša komentirao je Vladimir Žic, trener i voditelj puta: “Sportaši su dobro odradili utrke u formatu supersprinta; svakom sportašu su se na utrci dogodile manje greške koje se vježbaju i ispravljaju, ali se na natjecanju jednostavno događaju. To je ono što se ne bi smjelo ponavljati jer se nepotrebno gube sekunde, osobito u ovako brzim utrkama kvalifikacijskog formata. Što si tiče same utrke, ona je bila vrhunski organizirana i žao mi je što se na kraju nitko od naših nije uspio plasirati u finale za koje se među junorkama tražilo  14. mjesto u polufinalu, a kod juniora 9. ” 

ITU rezultati Kitzbuhal 2018. Juniori (polufinala i finala)

REPREZENTACIJA: EJK KITZBUHEL

Sportašice i sportaši Petra Koceić, Til Ocvirk, Zara Baković, Ivan Luka Penić i Ivan Vuletić u pratnji trenera Vladimira Žica jutros su krenuli na utrku europskog juniorskog kupa u Kitzbuhel. Start polufinalnih utrka je na rasporedu u subotu od 9:00 do 13:00 sati, finala u nedjelju prijepodne.

Praćenje rezultata uživo

Kitzbuhel – Vodič za sportaše

 

 

ZAGREB: ODRŽANO PH U SUPERSPRINT TRIATLONU

2018 PH SST POSTOLJE U19 Ž

U subotu 9.6.2018. na zagrebačkom Jarunu održano je prvenstvo Hrvatske u supersprint triatlonu.

U apsolutnoj  kategoriji među 81 natjecateljem na postolju muške utrke se našao tris Luka: pobjednik Luka Paliska (TK Pula) slavio je ispred klupskog kolege Luke Grgorinića i trećeplasiranog Luke Dumančića (TK Petar Zrinski).

Zlato aposlutno najbrže pripalo je Željki Šaban-Miličić (TK Swibir) ispred srebrne Sonje Škevin (TK Swibir) i brončane Ivane Granoše (TK Tri-Tim) u konkurenciji od 26 žena.

U juniorskoj U19 kategoriji zlato je pripalo Luki Grgoriniću (TK Pula) i Ivani Granoši (TK Tri-Tim), srebro Lovru Čaliću i Paoli Horvat (oboje TK Swibir) i bronca Filipu Filoševiću (Swibir) i Petri Koceić (TK Split).

Kadetskom uzrastu ovo je krunska utrka triatlonske sezone u kojoj su pobjednik i pobjednica ostvarili znatnu prednost: Gabrijel Barac (TK Rival) bio je 1:44 minute brži od drugoplasiraog Nike Matasa (TK Pula) i 2:37 minute brži od trećeplasiranog Lukasa Padmoseokarta (TK Swibir) u kategoriji u16. Kod djevojaka  U16 najbrža je bila Leonarda Pavlin (TK Pula), 1:04 minute ispred drugoplasirane Aurore Valinčić (TK Rival) i 2:38 ispred trećeplasirane klupske kolegice Nicole Fornažar.

Rezultati otvorene utrke supersprint triatlona

Fotoalbumi organizatora:

Akvatlon početnici A i B

Supersprint triatlon PH i 2018  Kadetkinje

Supersprint triatlon PH 2018. Kadeti

Supersprint triatlon PH 2018. Juniorke i Seniorke

Supersprint triatlon PH  2018. Juniori i Seniori

Proglašenje pobjednika PH Supersprint i Akvatlon

prijave

 

RAZREDNI ODJELI ZA SPORTAŠE – PRELIMINARNA RANG LISTA

Prema odluci o upisima u srednje škole i obrascu kriterija sportske uspješnosti za 2018/2019., Ured HTS-a je izradio preliminarnu rang listu sportaša/ica.

Kod rangiranja kandidata koji ispunjavaju kriterije vrednovani  su parametri od 1-3 koji su bili dostatni da se sportaši pozicioniraju bez obzira na spol. Sportaši/ce koji nisu rangirani ne ispunjavaju niti jedan od 7 navedenih kriterija sportske uspješnosti.

Rok izjave žalbe odnosno prigovora na pogreške je od 13.6.2018 – 19.6.2018 godne, a žalba se podnosi pismenim putem (dopisom naslovljenim na HTS) na e-mail adresu HTS-a.

Nakon isteka roka za prigovore i žalbe, dana 20.6.2018. objavit će se konačne rang liste sportaša.

Odluka o upisu u I. razred srednje škole

Obrazac kriterija športske uspješnosti za 2018.

Učenik Sport Klub Mjesto kluba Rang Temelj rangiranja kandidata
Barac, Gabriel triatlon TK Rival Rijeka 1 1. (lic. sportaš), 2. (lic. finišer), 3. (plasman DP SS tri U16 2017.)
Božić, Sara triatlon Triatlon klub Matulji Matulji
Horvat, Nika triatlon Triatlon klub Zagreb Zagreb
Jurjević, Bartol triatlon Škola trčanja Zadar Zadar
Tkalec, Renee triatlon Triatlon klub Rab Rab 3 1. (lic. sportaš), 2. (lic. finišer), 3. (plasman DP SS tri U16 2017.)
Vale, Sven triatlon Triatlon klub Rival Rijeka
Žuža, Karla triatlon Triatlon klub Matulji Rijeka 2 1. (lic. sportaš), 2. (lic. finišer), 3. (plasman DP SS tri U16 2017.)