GRGORINIĆ I HORVAT UZELI NASLOVE JUNIORSKIH DRŽAVNIH PRVAKA

Na juniorskom prvenstvu Hrvatske održanom 1.7.2018. u Gornjoj Stubici naslovi državnih prvaka pripali su Luki Grgoriniću (TK Pula) i Paoli Horvat (TK Swibir).

JUNIORSKO PRVENSTVO HRVATSKE:

Grgorinić je s bicikla je sišao  prvi te je finalnim trčanjem ispod 17 minuta ušao u cilj kao prvi i u apsolutnom poretku utrke, sa gotovo 4 minute prednosti pred  juniorom Ivanom Vuletićem koji je osvojio juniorsko srebro usprkos padu tijekom biciklističke dionice. Juniorska bronca je pripala Lovru Čaliću (TK Swibir. )

Kod juniorki je situacija bila neizvjesnije: Paola Horvat i Til Ocvirk ušle su u T2 s nekoliko sekundi razlike te je tek na trčanju Paola Horvat osvojila zlato, a do tad trećeplasirana Valendtina Vitasović uspjela je na biciklističkom segmentu i trčanju nadoknaditi dvije minute zaostatka koje je imala nakon plivanja, prestići Ocvirk i osvojiti juniorsko srebro.

Utrke Kupa Hrvatske i ostale utrke: :

U apsolutnom poretku otvorene utrke kupa Hrvatske postolja su pripala:

1.  Luka GRGORINIĆ (TK Pula)
2. Dejan PATRČEVIĆ (TK Petar Zrinski)
3. Adrian ŽGALJIĆ (TK Petar Zrinski)

1. Paula HORVAT TK Swibir
2.  Valentina VITASOVIĆ TK Pula
3. Maja BONAČIĆ TK Swibir

Link na rezultate utrka: https://my6.raceresult.com/102241/

AKVATLONI:

Pos. Bib Name Club Swim T1 Run Time
Početnici A
1. 112 Luka Prpić TK Matulji 02:09 00:11 01:59 04:19
2. 96 Stipe Perić TK Zadar 02:23 00:21 02:10 04:55
3. 97 Karlo Pantalon TK Zadar 02:25 00:21 02:23 05:10
DNS 103 Arian Dravec TK Pula DNS
Početnice A
1. 129 Ema Andrijević TK Maksimir 02:31 00:19 02:14 05:05
2. 101 Chiara Percan TK Pula 02:34 00:14 02:27 05:16
3. 111 Una Sračević TK Matulji 03:01 00:20 02:06 05:28
4. 95 Rita Kamber TK Zadar 02:46 00:26 02:17 05:30
Početnici B
1. 123 Luka Rebić TK Swibir 01:33 00:18 01:58 03:50
2. 140 Luka Ivanović TK Zadar 01:49 00:13 01:52 03:54
3. 108 Ivor Jurcan TK Pula 01:54 00:09 01:52 03:56
4. 107 Josip Maricic TK Pula 01:53 00:11 01:54 03:59
5. 122 Andrej Padmosoekarto TK Swibir 01:45 00:22 01:57 04:05
6. 113 Neo Čiković TK Matulji 01:57 00:16 01:53 04:07
7. 102 Andrea Dravec TK Pula 02:04 00:17 01:47 04:10
8. 98 David Štulina TK Zadar 02:19 00:28 01:53 04:41
9. 105 Dominic Šeperović TK Pula 02:32 00:21 01:54 04:47
10. 109 Ivica Kajfeš TK Pula 02:21 00:30 02:16 05:08
11. 100 Dinko Klarić TK Zadar 02:34 00:24 02:24 05:23
Početnice B
1. 116 Dora Debelić TK Rab 01:59 00:12 01:56 04:09
2. 99 Korina Perić TK Zadar 02:01 00:16 02:10 04:28
3. 106 Tia Dujkovic TK Pula 02:28 00:13 02:22 05:04
4. 104 Lucija Radolović TK Pula 02:21 00:19 02:24 05:04
5. 139 Mila Rukavina TK Zadar 02:30 00:30 02:14 05:15
6. 138 Magdalena Medić TK Zadar 02:58 00:19 02:11 05:29
7. 130 Tea Vojak TK Maksimir 02:42 00:18 02:30 05:30
8. 117 Rozalija Piaža Mikelić TK Rab 02:42 00:20 02:41 05:43
Pos. Bib Name Club Cat. Swim T1 Run Time
U16 M
1 114 Loris Faustini TK Matulji Mlađi kadeti 06:51 00:13 05:42 12:47
2 110 Daniel Lunko TK Pula Mlađi kadeti 06:52 00:15 05:59 13:08
3 125 Karlo Brebrić TK Petar Zrinski Mlađi kadeti 06:56 00:15 06:41 13:53
4 133 Rafael Buljat TK Zadar Kadeti 07:16 00:27 07:08 14:52
5 128 Filip Dereta TK Maksimir Mlađi kadeti 07:44 00:19 06:49 14:53
6 137 Josip Klanac TK Zadar Mlađi kadeti 09:06 00:15 07:32 16:55
7 136 Ante Medić TK Zadar Mlađi kadeti 09:10 00:22 07:23 16:56
DNS 127 Fran Martinović TK Maksimir Mlađi kadeti DNS
U16 F
1 121 Nicole Fornažar TK Pula Mlađe kadetkinje 06:20 00:08 06:05 12:34
2 115 Karla Žuža TK Matulji Kadetkinje 06:54 00:12 06:51 13:58
3 126 Roza Šporčić TK Maksimir Mlađe kadetkinje 06:29 00:26 07:12 14:08
4 124 Nika Bošnjak TK Petar Zrinski Mlađe kadetkinje 06:29 00:18 07:39 14:28
5 120 Renee Tkalec TK Rab Kadetkinje 08:00 00:28 06:41 15:10
6 118 Doris Kurelić TK Rab Mlađe kadetkinje 08:47 00:22 06:41 15:50
7 119 Petra Macolić TK Rab Mlađe kadetkinje 08:53 00:20 06:56 16:09
8 135 Eni Petroša TK Zadar Mlađe kadetkinje 08:32 00:26 08:23 17:22
9 134 Neira Čaušević TK Zadar Mlađe kadetkinje 10:07 00:18 08:59 19:25
Pos. Bib Name Club Cat. Swim T1 Run Time
Mlađi kadeti
1. 114 Loris Faustini TK Matulji Mlađi kadeti 06:51 00:13 05:42 12:47
2. 110 Daniel Lunko TK Pula Mlađi kadeti 06:52 00:15 05:59 13:08
3. 125 Karlo Brebrić TK Petar Zrinski Mlađi kadeti 06:56 00:15 06:41 13:53
4. 128 Filip Dereta TK Maksimir Mlađi kadeti 07:44 00:19 06:49 14:53
5. 137 Josip Klanac TK Zadar Mlađi kadeti 09:06 00:15 07:32 16:55
6. 136 Ante Medić TK Zadar Mlađi kadeti 09:10 00:22 07:23 16:56
DNS 127 Fran Martinović TK Maksimir Mlađi kadeti DNS
Mlađe kadetkinje
1. 121 Nicole Fornažar TK Pula Mlađe kadetkinje 06:20 00:08 06:05 12:34
2. 126 Roza Šporčić TK Maksimir Mlađe kadetkinje 06:29 00:26 07:12 14:08
3. 124 Nika Bošnjak TK Petar Zrinski Mlađe kadetkinje 06:29 00:18 07:39 14:28
4. 118 Doris Kurelić TK Rab Mlađe kadetkinje 08:47 00:22 06:41 15:50
5. 119 Petra Macolić TK Rab Mlađe kadetkinje 08:53 00:20 06:56 16:09
6. 135 Eni Petroša TK Zadar Mlađe kadetkinje 08:32 00:26 08:23 17:22
7. 134 Neira Čaušević TK Zadar Mlađe kadetkinje 10:07 00:18 08:59 19:25
Kadeti
1. 133 Rafael Buljat TK Zadar Kadeti 07:16 00:27 07:08 14:52
Kadetkinje
1. 115 Karla Žuža TK Matulji Kadetkinje 06:54 00:12 06:51 13:58
2. 120 Renee Tkalec TK Rab Kadetkinje 08:00 00:28 06:41 15:10

NATJEČAJ ZA SUBVENCIJE ŠKOLARINA VRHUNSKIM SPORTAŠIMA ZA 2018./2019.

Središnji državni ured za šport i ove je godine raspisao Natječaj za dodjelu subvencija školarine na visokim učilištima vrhunskim športašima za akademsku godinu 2018./2019.

Natječaj je raspisan na temelju sredstava osiguranih u Državnom proračunu Republike Hrvatske za 2018. godinu i projekcije za 2019. i 2020. te propisanog Zakonom o sportu, a potencijalni prijavitelji su redovni i izvanredni studenti na svim visokim učilištima u Republici Hrvatskoj u svim zvanjima, koji su kao športaši nastupajući za Republiku Hrvatsku osvojili medalju na olimpijskim igrama, paraolimpijskim igrama i olimpijskim igrama gluhih.

Rok za podnošenje prijava je 28. rujna 2018. godine.

Više detalja o samom Natječaju može se pronaći na sljedećoj poveznici.