Arhiva kategorije: Vijesti

ZAGREB: ODRŽANO PH U SUPERSPRINT TRIATLONU

2018 PH SST POSTOLJE U19 Ž

U subotu 9.6.2018. na zagrebačkom Jarunu održano je prvenstvo Hrvatske u supersprint triatlonu.

U apsolutnoj  kategoriji među 81 natjecateljem na postolju muške utrke se našao tris Luka: pobjednik Luka Paliska (TK Pula) slavio je ispred klupskog kolege Luke Grgorinića i trećeplasiranog Luke Dumančića (TK Petar Zrinski).

Zlato aposlutno najbrže pripalo je Željki Šaban-Miličić (TK Swibir) ispred srebrne Sonje Škevin (TK Swibir) i brončane Ivane Granoše (TK Tri-Tim) u konkurenciji od 26 žena.

U juniorskoj U19 kategoriji zlato je pripalo Luki Grgoriniću (TK Pula) i Ivani Granoši (TK Tri-Tim), srebro Lovru Čaliću i Paoli Horvat (oboje TK Swibir) i bronca Filipu Filoševiću (Swibir) i Petri Koceić (TK Split).

Kadetskom uzrastu ovo je krunska utrka triatlonske sezone u kojoj su pobjednik i pobjednica ostvarili znatnu prednost: Gabrijel Barac (TK Rival) bio je 1:44 minute brži od drugoplasiraog Nike Matasa (TK Pula) i 2:37 minute brži od trećeplasiranog Lukasa Padmoseokarta (TK Swibir) u kategoriji u16. Kod djevojaka  U16 najbrža je bila Leonarda Pavlin (TK Pula), 1:04 minute ispred drugoplasirane Aurore Valinčić (TK Rival) i 2:38 ispred trećeplasirane klupske kolegice Nicole Fornažar.

Rezultati otvorene utrke supersprint triatlona

Fotoalbumi organizatora:

Akvatlon početnici A i B

Supersprint triatlon PH i 2018  Kadetkinje

Supersprint triatlon PH 2018. Kadeti

Supersprint triatlon PH 2018. Juniorke i Seniorke

Supersprint triatlon PH  2018. Juniori i Seniori

Proglašenje pobjednika PH Supersprint i Akvatlon

prijave

 

RAZREDNI ODJELI ZA SPORTAŠE – PRELIMINARNA RANG LISTA

Prema odluci o upisima u srednje škole i obrascu kriterija sportske uspješnosti za 2018/2019., Ured HTS-a je izradio preliminarnu rang listu sportaša/ica.

Kod rangiranja kandidata koji ispunjavaju kriterije vrednovani  su parametri od 1-3 koji su bili dostatni da se sportaši pozicioniraju bez obzira na spol. Sportaši/ce koji nisu rangirani ne ispunjavaju niti jedan od 7 navedenih kriterija sportske uspješnosti.

Rok izjave žalbe odnosno prigovora na pogreške je od 13.6.2018 – 19.6.2018 godne, a žalba se podnosi pismenim putem (dopisom naslovljenim na HTS) na e-mail adresu HTS-a.

Nakon isteka roka za prigovore i žalbe, dana 20.6.2018. objavit će se konačne rang liste sportaša.

Odluka o upisu u I. razred srednje škole

Obrazac kriterija športske uspješnosti za 2018.

Učenik Sport Klub Mjesto kluba Rang Temelj rangiranja kandidata
Barac, Gabriel triatlon TK Rival Rijeka 1 1. (lic. sportaš), 2. (lic. finišer), 3. (plasman DP SS tri U16 2017.)
Božić, Sara triatlon Triatlon klub Matulji Matulji
Horvat, Nika triatlon Triatlon klub Zagreb Zagreb
Jurjević, Bartol triatlon Škola trčanja Zadar Zadar
Tkalec, Renee triatlon Triatlon klub Rab Rab 3 1. (lic. sportaš), 2. (lic. finišer), 3. (plasman DP SS tri U16 2017.)
Vale, Sven triatlon Triatlon klub Rival Rijeka
Žuža, Karla triatlon Triatlon klub Matulji Rijeka 2 1. (lic. sportaš), 2. (lic. finišer), 3. (plasman DP SS tri U16 2017.)

TRIATLON NA TV EKRANIMA: PH KROS TRIATLON ORAHOVICA 2018.

Ove srijede se posvećujemo kros  triatonu:  dojmove i kadrove s održanog PH u sprint i supersptint kros triatlonu u prekrasnoj Orahovici i papučkim brdima možete poledati premijerno danas i u repriznim terminima emisije. Hvala organizatorima ove utrke, čitave manifestacije Papuk Extreme Challengea 2018. i svim partnerima na odličnoj organizaciji!

PH U KROS TRIATLONU: VINKU VREPCU DVOSTRUKI NASLOV

 

 

 

U Orahovici su 2 .i 3. 6 održana državna prvenstva u  sprint kros triatlonu i supersprint kros triatlonu na kojima su je naslov državnog dvostrukog apsolutnog državnog prrvaka pripao  Vinku Vrepcu (TK Swibir), a naslove državnih prvakinja osvojilesu  Dorina Crnčan (Maksimir) u sprintu i Valentina Vitasović u sprintu.

U kadetskoj kategoriji  U16 koja se natjecala na supersprint triatlonu najbrži su bili Lana Marinić (Swibir) i Giani Ivančić (Pula).

POSTOLJA PRVENSTVA HRVATSKE: 

SPRINT KROS TRIATLON APSLUTNO:

  1.  Dorina Crnčan (Maksimir) i Vinko Vrebac (Swibir)
  2. Dunja Gorup (Maksimir) i Emil Novosad (Maksimir)
  3. Ivana Lukina (Rudolf Perešin) i Silvije Tomac (Maksimir)

SPRINT KROS TRIATLON U19 (samo natjecatelji, natjecateljice kategorije U19 nisu startale):

  1. Emil Novosad (Maksimir)
  2. Borna Katić (Swibir)
  3. Marko Varga (Swibir)

SPRINT KROS TRIATLON EKIPNO M:

  1. Swibir, 2. Maksimir, 3. Rudolf Perešin

SPRINT KROS TRIATLON EKIPNO Ž:

  1. Makismir, 2. Swibir , 3. –

SUPERSPRINT KROS TRIATLON U16:

  1. Lana Marinić (Swibir) i Giani Ivančić (Pula)
  2. Nicole Fornažar (Pula)  i Niko Matas (Pula)
  3. Leonarda Pavlin (Pula) i Jan Tisaj (Petar Zrinski)

SUPERSPRINT KROS TRIATLON APSOLUTNO:

  1. Valentina Vitasović (Pula) i Vinki Vrebac (Swibir)
  2. Dorina Crnčan (Maksimir) i Eugen Popović (Maksimir)
  3. Ileana Rosanda (Pula) i Silvije Tomac (Maksimir)

SUPERSPRINT KROS TRIATLON U19:

  1. Valentina Vitasović (Pula) i Emil Novosad (Maksimir)
  2. Ileana Rosanda (Pula) i Borna Katić (Swibir)
  3. Ema Borković (Swibir) i Deni Ćosić (Pula)