Arhiva kategorije: Vijesti

KONAČNA RANG LISTA ZA UPISE

Budući da na preliminarno objavljenu rang listu sportaša koji su iskazli interes za upis u razredne odjele za sportaše u zakonskom roku nije došao niti jedan prigovor ili upit, ista postaje i službena.

Danas, 20.6.2016. konačna rang lista poslana je u elektronskom obliku na MZOS koji će temeljem algoritma i rangiranosti od danas do 24.6. dodijeljivati bodove kandidatima unosom u NISpuSŠ.

triatlon (konačna rang lista 2016)

triatlon (konačna rang lista 2016)

 

 

 

Preliminarna rang-lista sportaša za upise u škole

U prilogu se nalazi preliminarna rang lista sportaša za upis u srednje škole. Molimo vas da u slučaju bilo kakvih pritužbi ili uočenih pogrešaka kontaktirate ured HTS-a putem e-maila do najkasnije 17. lipnja 2016.
U tablici je redosljed imena sportaša zadan, a broj odnosno pozicija na rang-listi nalazi se u jednom od desnih stupaca.

Kriteriji su (po važnosti):

  1. Poredak u kadetskom Kupu Hrvatske 2015.
  2. Poredak u apsolutnom Kupu Hrvatske 2015.
  3. Licencirani sportaš/ica 2016.
  4. Plasman SS triatlon Petrčane 2016.

Kriteriji za rangiranje (ukupno 4 kriterija) navedeni su i u tablici.

Preliminarna rang lista kandidata – triatlon – Kandidati za sportske odjele

ODLIČAN (5) ZA SPORTAŠE

Luka Paliska u cilju

Sam kraj školske godine bila je i prilika da, uz sav trud uložen u školisim klupama i na treninzima, hrvatski triatlonci pokažu što znaju i umiju na Prvenstvu Balkana  držanom u rumunjskom Olimpu 11.6. u supersprint i sprint triatlonu.

Sportašice i sportaši nisu razočarali: s osvojenih 5 odličja i zapaženim rezultatima “tik ispod postolja” možemo ovu akciju označiti kao urlo uspješnu.

U Youth kategoriji žena zlato je pripalo Zari Baković  a srebro Lei Šešelji na utrci super sprint distance.

u Juniorskoj konkurenciji medalje sva tri sjaja: Elisabetta Vitasović osvojila je juniorsko srebro u glavnoj utrci sprint triatlona, a
a odličnu je utrku odradio junior Luka Paliska koji je u cilj ušao iza prva tri seniora kao apsolutno četvrti te mu je pripalo juniorsko zlato, dok je njegov mlađi klupski kolega i imenjak  Luka Grgorinić oko vrata stavio juniorsku broncu.

Grgorinić i Elezović na biciklu

U brojnoj  konkurenciji sportašica i sportaša proširena triatalon  Reprezentacija pamtit će ovo Balkanskom prvenstvo kao iznimno uspješan nastup koji je uz medalje donio i pregršt odličnih rezultata sportaša mlađih dobnih kategorija.

Među seniorkama se ističu 4. i 6. mjesto Tee Miloš i Sonje Škevin u konkurenciji Elite  žena na utrci koja najboljima donosi vrijedne bodove za europsku ljestvicu.

Rezultati YOUTH

Rezultati JUNIORI

Rezultati ELITE

olimp - svi

PETKOVIĆ I BEGIĆ NAJBRŽI NA RABU

rab 2016 aps m

Na inače uobičajeno sunčanom Rabu danas je u Suhoj Punti održana kišna utrka Kupa Hrvatske na distanci sprint triatlona, a najbolji su bili Zagrepčanin Petković i Riječanka Begić.
U muškoj je konkurenciji pobjedu odnio Gordan Petković (Zrinski) ispred Ivana Gobina (Zadar) i Marina Jukića (Triton). Titulom najbrže okitila se Nika Begić (Triton) ispred sportašica TK Zadar Ane Miočić i Nives Šarić.

Na prekrasnoj stazi održale su se i utrke mini akvatlona i mini triatlona za najmlađe te supersprint triatlona za kadete i kadetkinje.

Kompletne rezultate možete vidjeti  ovdje.

 

Olimpe, stižemo!

Sportašice i sportaši Hrvatskog triatlon saveza nastupit će na utrci Balkanskog prvenstva koje će se održati 11.6.2016 u Olimpu (Rumunjska).

Ukupno 26 sportašica i sportaša kadetskog, juniorskog i seniorskog uzrasta natjecat će se u supersprint i sprint triatlonu, te se očekuje da će se kući vratiti s medaljama. Podsjećamo (one koji su možda zaboravili) da se prošle godine na postolje utrke Balkanskog prvenstva održane u Zagrebu u Elite konkurenciji popela Sonja Škevin.

Velika galerija službenih fotografija Balkanskog prvenstva u Zagrebu 2015 je ovdje, da osvježite pamćenje. 😉

I ove će godine na utrci A razine najbržima  plasman donijeti važne bodove za ljestvicu sportaša Europske triatlonske unije, a ostalima važno iskustvo u utrkama visoke razine. Sportašicama i sportašima te svim trenerima i pratećem timu želimo puno sreće!  

Službena stranica utrke Balkanskog prvenstva u Olimpu.

Prijavljeni sportaši po kategorijama:

YOUTH
1 Dora Komić
2 Valentina Vitasović
3 Lea Šešelja
4 Zara Baković
5 Leonarda Pavlin
6 Emma Fornažar
7 Ivan Vuletić
8 Marco Veličković
9 Luka Penić
10 Stefan Gagić
11 Fran Tisaj
12 Adrian Lunko
13 Juraj Topić
14 Deni Ćosić
15 Manuel Močnik

 

JUNIOR
1 Lucija Petrović
2 Elisabetta Vitasović
3 Karla Šešelja
4 Paola Horvat
 5  Leon Pandža
6 Luka Paliska
7 Luka Grgorinić
8 Luka Dumančić

 

ELITE
1 Sonja Škevin
2 Tea Miloš
3 Martin Štefan
4 Toni Elezović