Povodom mnogobrojnih upita vezanih uz prijave za Zagreb Europski Juniorski Kup obraćam Vam se sa nekoliko informacija.
Hrvatska ima kvotu od maksimalno (kao i na svakom natjecanju te razine) 6 sportaša po kategoriji. Dakle, Hrvatska ima mjesta za 6 sportaša za nastup u muškoj juniorskoj konkurenciji i 6 sportašica u ženskoj juniorskoj konkurenciji.
Svi sportaši preko ove kvote teško će upasti na start listu za taj događaj. Ukoliko se pojedini sportaši odjave sa startne liste odmah će upasti sportaši koji čekaju na wait listi. Dakle, moguće je da upadne još poneki sportaš iz Hrvatske preko kvote ukoliko bude mjesta na start listi.
Hrvatska prioritetna lista sportaša za Zagreb je slijedeća (naravno ukolliko bude mjesta upadaju i sportaši preko kvote, od 7. mjesta na dalje)
mladići
1.Luka Paliska
2.Josip Živković
3.Luka Grgorinić
4.Duje Marić
5.Luka Dumančić
6. Denis Pleše
7. Leon Pandža
8. Tin Kaurić
9. Ivo Šegota
10. Blaž Čajko
11.Emil Novosad
12. Pjeter Nua.
itd.
djevojke
1. Elisabetta Vitasović
2. Karla Šešelja,
3. Lucija Petrović,
4. Nika Begić,
5. Ela Vučemilović
6. Maja Bakota
7. Dora Grgorinić
itd.
Također, moram Vas uputiti na protokol za prijave na natjecanja kojeg se jako malo trenra i klubova pridržava, a pridržavanjem protokola treneri i klubovi i sportaši će imati kvalitetnije i pravovremenije informacije.
Isto tako molim Uprave klubova i trenere da roditeljima objasne i izdajete točne informacije o tijeku prijave i sl. Dnevno stižu upiti roditelja, poglavito zato jer su uskraćeni za informacije.
S poštovanjem,
Vladimir Žic, izbornik