Ovaj tjedan naši sportaši nastupaju na europskom Youth prvenstvu u španjolskom Banyolesu, a detaljni raspored nastupa najavio je izbornik Dujković koji je potpora sportašima na natjecanju:
Danas Pablo Benko u 2. i Vito Obrovac u 3. polufinalu u muškoj konkurenciji 85 sportaša traže prolaz u sutrašnja finala od 19:00. Sat vremena kasnije u 20:00 u konkurenciji 71 sportašice prolaz dalje traže Anja Kavić u 2. i Lana Vale u 3. polufinalu.
Eventualna finala su na rasporedu u petak od 19:00 dok je u subotu od 16:30 na rasporedu Mixed Relay gdje će naši sportaši nastupiti u konkurenciji 28 ekipa. Sa nestrpljenjem očekujemo nastupe naših sportaša u konkureciji najboljih triatlonaca Europe do 17 godina. – najavio je izbornik Dujković.
Zlatnu juniorsku medalja, prvu u povijesti hrvatskog triatlona, osvojio je Gabriel Barac pobjedom na Europskom juniorskom kupu u Panevezysu.
U konkurenciji 41 sportaša i sa samo 45 sekundi zaostatka za pobjednikom, četvrto je mjesto osvojio Marin Stipčević, a desetak sekundi iza njega, kao peti, u cilj je ušao Filip Vilenica. Sva trojica sportaša ostvarila su svoje najbolje individualne rezultate upravo na ovoj utrci, a osim prvog juniorskog zlata, uspjeh od 3 hrvatska sportaša u top 5 juniora na kontinentalnom kupu je rezultat koji ćemo dugo pamtiti.
Više o samom tijelu utrke ispričao nam je trener u pratnji sportaša Blaž Barac:
Utrka je išla po planu, dečki su svaki segment odradili odlično. Vilenica je izvrsno startao, taman na znak, a zatim i isplivao kao drugi. Stipčević je iz vode izišao peti, Barac šesti i odmah su naši reprezentativci s Estoncem Rasvom stvorili manju grupu na biciklu koja je već u prvom krugu sustigla Mađara Kropka, inače svjetskog juniorskog prvaka u akvatlonu koji se više puta penjao na juniorska postolja. Grupa je radila homogeno, a prvi je u tranziciju ušao Gabriel Barac koji se prvo odvojio 5, 6 sekundi i zadržao odnosno povećao tu prednost do cilja. Kropko i Rasva su u fotofinišu odlučivali o drugom i trećem mjestu, a nakon njih su u cilj ušli Stipčević i Vilenica odradivši definitivno svoje najbolje pojedinačne utrke – zaključio je trener Blaž Barac.
Pobjedom je Barac skočio za 14 mjesta na ljestvici europskih juniora gdje trenutno zauzima 8. mjesto. Marin Stipčević je 14., a najveći skok od 40 mjesta napravio je Filip Vilenica, trenutno 19. na ljestvici.
Temeljem uputa TD-a i organizatora utrke, a s obzirom na najavljeni val vrućina, prvi start utrke PH u akvatlonu zakazan za nedjelju u 10:00 sati pomiče se za 1 sat ranije, odnosno u 9:00 sati. Sve predradnje (registracija, otvaranje i zatvaranje zona i td), pomiču se sukcesivno unatrag.
NOVI RASPORED, NEDJELJA 16.7.2013.
07:30 – Otvaranje info pulta
08:20 – Otvaranje zone
08:45 – Najava i upute (briefing)
9:00 – Start utrke standardni akvatlon (i štafete) *
Sportaši Gabriel Barac, Marin Stipčević i Filip Vilenica ovog će vikenda nastupiti na utrci Europskog juniorskog kupa u Panevezysu. U Litvu su se uputili rano jutros u pratnji trenera Blaža Barca.
Start juniorske muške utrke predviđen je za nedjelju u 11:00 sati po lokalnom vremenu (10:00 po hrvatskom), a natjecanje možete pratiti uživo na linku
U vikendu pred nama 15. i 16. srpnja na Biljskom jezeru kod Osijeka održat će Prvenstvo Hrvatske u akvatlonu koje će po treći puta organizirati Triatlon klub Tri-tim iz Osijeka. Utrku i neke njene specifičnosti najavio je Aleksandar Tompa, direktor utrke i vodeća osoba kluba organizatora:
“U subotu u popodnevnim satima su na rasporedu utrke sprinta i supersprinta za kadetski uzrast. Planirana temperatura zraka je preko 30 stupnjeva, a voda je trenutno 26 stupnjeva, i takvi su uvjeti dobri te će se nedjeljni standardni akvatlon ponovo održati u formatu trčanje – plivanje – trčanje . Također ponovo imamo nastup štafeta na utrci standardnog akvatlona U timovima mogu nastupiti i sportaši kadetskog uzrasta.
I ove godine je dobra situacija sa komaraca pa će klubovi nakon prvog dana nakon utrke uz organiziranu večeru moći uživati u obilježavanju dana Općine Bilje i prigodne programe. Zbog najave velikih vrućina (cca 37-38 stupnjeva), drugi dan će start prve utrke možda biti sat ranije znači u 9:00 umjesto u 10 :00.
Dobro došli u Osijek i Baranju i želimo Vam dobre nastupe i da uživate u predstojećem vikendu! ” – poželio je svim sportašicama i sportašima direktor utrke Aleksandar Tompa.