IZVJEŠTAJ: FINALE HTL, 11.9.2021. ZAGREB

U subotu je na rasporedu bilo finale Hrvatske Triatlon lige, kao ujedno i prvenstvo Hrvatske u Sprint triatlonu za apsolutno (seniore) i juniore, PH u supersprint triatlonu za kadete te PH u mini akvatlonu za početnike (U9 i U11).

Ukupno pobjedu u finalu HTL-a odnijeli su Željka Šaban Miličić (TK Swibir) i Matija Meden (TK Rudolf Perešin). Drugoplasirani su Nika Rimac (TK Zrinski) i Gabriel Barac (TK Rival), a trećeplasirani Marija Lukina (TK Rudolf Perešin) i Niko Matas (TK Pula). Finale u kategoriji apsolutno je ujedno bilo i državno prvenstvo u sprint triatlonu, a poredak u ženskoj konkurenciji je identičan kao i u kupu (HTL-u), dok je kod muških pobjedu odnio Gabriel Barac (TK Rival), srebro Niko Matas (TK Pula), a broncu Silvije Tomac (TK Maksimir).

U supersprint triatlonu imamo iste laureate za kup kao i za PH: 1. Mila Trkulja / Pablo Benko (oboje TK Swibir), 2. Milica Gojko (TK Pula) / Andro Sertić (TK Swibir) i 3. Anja Kavić (TK Maksimir) / Vito Obrovac (TK Swibir).

U kategoriji U9 pobjedu u kupu i na prvenstvu Hrvatske u mini akvatlonu odnijeli su Ana Babin i Matej Surina (oboje TK Matulji), srebro Jana Petric (TK Maksimir) i Tino Miličić (TK Swibir) dok su brončani bili Iva Kapljić i Matija Ivanović (oboje TK Zadar).

U kategoriji U11 također imamo iste laureate i za kup i za prvenstvo Hrvatske: 1. Korina Babara (TK Zadar) / Lovro Hanza (TK Matulji), 2. Una Saračević (TK Matulji) / Juraj Mihaljević (TK Swibir) i 3. Dina Madavić (TK Tri-tim) / Lan Marić (TK Rival).

Osim pojedinaca proglašeni su i ekipni pobjednici u sprint i supersprint triatlonu. Najbolja ženska sprint ekipa su TK Swibir u sastavu: Šaban-Miličić, Lučić i Vitasović, a najbolja muška ekipa nam također dolazi iz Swibira: Vrebac, Rebić i Vilenica. Drugoplasirane ekipe stižu iz TK Petar Zrinski, u ženskom sastavu: Rimaj, Redžović i Brešković, te muškom: Žgaljić, Štefan, Dumančić, a bronačane dame dolaze iz TK Matulji: Kinkela, Grbac i Smokvina-Hanza dok su brončani muški iz TK Maksimir u sastavu Tomac, Sarić i Škrinjarić.

Ukupne pobjednice u supersprint triatlonu su TK Maksimir ( Kavić, Potlaček, Brlek) a pobjednici TK Swibir ( Benko, Sertić, Obrovac). Viceprvakinje i viceprvaci su TK Pula (Gojko, Dujković, Udovičić), (Maričić, Dravec, Šeperović), dok su brončane TK Tri-tim (Mašina, Maričić, Knežević) a brončani TK Zadar (Ivanović, Pejdo, Mitrović).

REZULTATI

IZVJEŠTAJ: PH U MJEŠOVITIM ŠTAFETAMA, 10.9.2021. ZAGREB

U petak 10.9.2021. u Zagrebu se održalo prvenstvo Hrvatske u mješovitim štafetama. Nastupilo je ukupno 20 timova od čega je 5 bilo kadetskih 6 juniorskih i 9 seniorskih. U kategoriji apsolutno pobijedio je tim TK Maksimir u sastavu: Tjaša Vrtačić, Eugen Popović, Ana Potlaček i Silvije Tomac. Drugoplasirani je bio tim TK Swibir u sastavu: Elisabetta Vitasović, Andrej Vištica, Željka Šaban Miličić i Vinko Vrebac a trećeplasiran tim TK Pula u sastavu: Tea Miloš, Luka Paliska, Monika Bartol i Niko Matas. U juniorskoj kategoriji slavio je također tim TK Maksimir u sastavu: Roza Šporčić, Matko Sarić, Anja Kavić i Marko Ivančić. Srebro je osvojio tim TK Swibir u sastavu: Magdalena Starčević, Tin Rebić, Marlena Kasalo i Filip Vilenica, a broncu odličan kadetski tim Tk Swibir u sastavu: Mila Trkulja, Andro Sertić, Kaja Malezija i Pablo Benko. Spomenuti tim je odnio i zlato u kadetskoj konkurenciji, a za njima je u cilj ušao tim TK Pula u sastavu: Paula Petech-Zudichich, Josip Maričić, Milica Gojko i Andrea Dravec. Brončani tim je bio TK Swibir u sastavu: Mia Mesić, Patrik Šmejkal, Dora Pelko i Vito Obrovac.

U nastavku su neslužbeni rezultati: